Na dálnici D1 hořela dodávka

Přidáno: 31. 7. 2014 21:30:00 Počet shlédnutí: 1646

31 Červenec 2014

Ve čtvrtek v podvečer byla požádána jednotka hasičů z Divišova operačním střediskem o pomoc při likvidaci ohlášeného požáru dodávky na dálnici D1. Spolu s dobrovolnými hasiči z Divišova na místo vyjela také profesionální jednotka z Vlašimi.

Na dálnici D1 hořela dodávka

Poplach byl jednotce vyhlášen v 17:14, několik minut poté již pětičlenné družstvo spěchal v zásahovém vozidle k dálničnímu Exitu 41, kde bylo potřeba najet na dálnici. Požár Fordu Transit vínové barvy byl ohlášen na 47,5 kilometru dálnice směrem na Brno.

Událost se stala v místě modernizovaného úseku dálnice, kde je provoz veden jen jedním směrem. U odstaveného vozidla zůstal průjezdný pouze jeden jízdní pruh a okamžitě se začala vytvářet kolona, kterou bylo časově náročné k místu projet. Navíc úzké pruhy komplikovaly řidičům snahu uvolnit velkému hasičskému vozidlu cestu.

V 17:27 byla divišovská jednotka na místě události, současně s kolegy z Vlašimi, kteří ale v první fázi zastavili v protisměru. Hasiči na místě zjistili, že vozidlo plameny nezasáhly, ale pravděpodobně vinou technické závady došlo k zakouření prostoru vozu od diferenciálu.

Hasiči dým zlikvidovali a vyčkali na vůz vyšetřovatelů. Poté se divišovská jednotka vrátila zpět na základnu, kam přijela v 17:47.

Diskuse

(0 komentářů)

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku