Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Přidáno: 18. 6. 2021 10:59:09 Počet shlédnutí: 537

18 Červen 2021

V pátek 18. června 2021 v podvečer byla divišovská hasičská jednotka požádána o pomoci při zásahu u požáru osobního automobilu na dálnici D1. Na místo vyjela z Divišova zásahová cisterna s družstvem. Po příjezdu na místo bylo nalezeno osobní vozidlo zcela v plamenech.

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Tísňovou výzvu přijali hasiči v Divišově krátce před pátou hodinou odpoledne, v době dálniční dopravní špičky. Výjezd z hasičské zbrojnice zkomplikovaly stavební práce na výpadovce z Divišova směrem k dálnici, komplikovaný byl také příjezd k události po dálnici, neboť řidiči nevytvořili záchrannou uličku.

Při příjezdu na místo požáru nalezli hasiči v odstavném pruhu požár osobního vozu v plném rozsahu, ve stejnou chvíli dorazila z protisměru také profesionální jednotka z Vlašimi. Následně dorazila také záchranná služba a profesionální jednotka z Benešova. U události nebyl nikdo zraněn.

Hasiči nasadili k dohašení požáru zcela zničeného vozidla dva vodní proudy a současně provedli ochlazování přilehlé dálniční stráně, jelikož okolní teploty celý den přesahovaly 30 stupňů celsia. Po uhašení se jednotka vrátila zpět do Divišova.