Přidáno: 18. 6. 2021 10:59:09 Počet shlédnutí: 271

18 Červen 2021

V pátek 18. června 2021 v podvečer byla divišovská hasičská jednotka požádána o pomoci při zásahu u požáru osobního automobilu na dálnici D1. Na místo vyjela z Divišova zásahová cisterna s družstvem. Po příjezdu na místo bylo nalezeno osobní vozidlo zcela v plamenech.

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Tísňovou výzvu přijali hasiči v Divišově krátce před pátou hodinou odpoledne, v době dálniční dopravní špičky. Výjezd z hasičské zbrojnice zkomplikovaly stavební práce na výpadovce z Divišova směrem k dálnici, komplikovaný byl také příjezd k události po dálnici, neboť řidiči nevytvořili záchrannou uličku.

Při příjezdu na místo požáru nalezli hasiči v odstavném pruhu požár osobního vozu v plném rozsahu, ve stejnou chvíli dorazila z protisměru také profesionální jednotka z Vlašimi. Následně dorazila také záchranná služba a profesionální jednotka z Benešova. U události nebyl nikdo zraněn.

Hasiči nasadili k dohašení požáru zcela zničeného vozidla dva vodní proudy a současně provedli ochlazování přilehlé dálniční stráně, jelikož okolní teploty celý den přesahovaly 30 stupňů celsia. Po uhašení se jednotka vrátila zpět do Divišova.

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí