Náročná záchrana muže po pádu ze skály

Přidáno: 6. 7. 2021 18:42:35 Počet shlédnutí: 722

06 Červenec 2021

ČESKÝ ŠTERNBERK: Poslední večer čtyřdenního prodlouženého víkendu byla v úterý 6.7.2021 v podvečer požádána divišovská hasičská jednotka o pomoc při ohlášeném pádu člověka ze skály v lokalitě pod hradem Český Šternberk. K mimořádné události vyjela z Divišova cisterna i dopravní automobil.

Náročná záchrana muže po pádu ze skály

Volající ohlásil na procházce podél řeky volání o pomoc ze stráně pod hradem. Kromě hasičů z Divišova na místo vyjely profesionální jednotky hasičů z Benešova a Uhlířských Janovic, posádka záchranné služby a vrtulník letecké záchranné služby.

Divišovská jednotka dorazila na místo jako první, hasiči se ihned vydali na náročný výstup po velmi strmé stráni směrem, který uváděl volající na tísňovou linku. Po několika desítkách metrů stoupání se podařilo zraněného muže opravdu nalézt, podle dostupných informací se zřítil ze srázu z horní části svahu u samotného hradu.

Hasiči zraněnému poskytli ihned nezbytnou první pomoc, ošetřili ho, naložili ho do transportních nosítek do terénu a společně zajistili pomocí lan snesení muže těžkým terénem na silnici pod srázem, kde byl předán posádce záchranné služby. Ta zraněného následně převezla na místo přistání vrtulníku. Poté se hasičské jednotky vrátily zpět na své základny.