Náročný vzdělávací měsíc u divišovských hasičů

Březen je každoročně obdobím odborných kurzů či školení a ani letošní rok nebyl výjimkou. Hned z kraje měsíce proběhlo na hasičské zbrojnici v Divišově školení k získání Odborností Hasič III a Hasič II.

Náročný vzdělávací měsíc u divišovských hasičů

Ty jsou základní vzdělávací normou v rámci sdružení dobrovolných hasičů v Česku. Zájemce o získání odbornosti musí prokázat teoretické znalosti z oblasti prevence, požární ochrany, hasičstva, integrovaného záchranného systému a dalších oborech souvisejících s prací hasičů.

Hned o týden později se na stejném místě konaly zkoušky skládající se ze dvou částí. Každý uchazeč musel zvládnout písemný test znalostí, který podle požadované odbornosti obsahoval 30 nebo 40 otázek. Poté následovala část ústní, při které musel každý odpovědět na tři až pět teoretických otázek z pěti oblastí. Všichni adepti odborností uspěli a získali dané odbornosti.

Den po odbornostních zkouškách proběhla na hasičské zbrojnici pravidelná měsíční schůzka, která se nesla v dolaďování nového šatního systému na zásahové komplety.

V pondělí 23.3. dopoledne vyjížděla zásahová jednotka na pomoc k ohlášenému požáru u autobusové zastávky u obce Lbosín. Více o této události se dočtete zde.

Další várka odborných školení přišla v samotném závěru měsíce, kdy se od čtvrtka do neděle konaly hned dva odborné kurzy. Jednotka vyslala na oba své zástupce, a to do kurzu strojníků a do kurzu nositelů dýchací techniky.

Na strojníky se z jednotky školili Martin Burda a Milan Vondrák. Byli úspěšní a jednotka tak má dva nové strojníky, které potřebuje pro zachování své akceschopnosti.

Dvojice Radek Solnař a Petr Nový se vydala získat osvědčení opravňující pracovat s dýchacími přístroji. Kurz Nositel dýchací techniky se konal částečně na stanici profesionálních hasičů v Benešově a praktická část probíhala na polygonu profesionálních hasičů na stanici v Příbrami. Také v tomto kurzu byli zástupci divišovské jednotky úspěšní a osvědčení získali.

Hasiči z Divišova vytáhli z jezu ve Šternberku tři tonoucí

Náročná záchrana muže po pádu ze skály

Po bouři problémy ve vodáckém kempu u Sázavy

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.