Nedělní ranní požár v Českém Šternberku

Přidáno: 7. 4. 2019 20:01:25 Počet shlédnutí: 1268

07 Duben 2019

ČESKÝ ŠTERNBERK: V neděli 7.dubna ráno byla divišovská hasičská jednotka požádána o pomoc krajským operačním střediskem hasičského záchranného sboru o pomoc u nahlášeného požáru v obci Český Šternberk. Na místo byla vyslána také profesionální jednotka hasičů z Uhlířských Janovic.

Nedělní ranní požár v Českém Šternberku

Hasiči v Divišově přijali tísňovou výzvu do svých mobilních telefonů krátce před půl devátou hodinou ranní. Oznamovatel ohlásil viditelný požár stráně mezi železniční tratí a řekou Sázavou v těsné blízkosti mostu v Českém Šternberku. Jednotka dorazila na místo jako první a zahájila zásah.

Po prvotním průzkumu velitel jednotky rozhodl o použití vysokotlakého vodního proudu, který byl rychle natažen a hasiči začali s likvidací požáru. Další členové jednotky pomáhali za pomoci ručního nářadí s rozhrabováním a rozhazováním hořících kusů dřevin a dalšího materiálu. Při příjezdu hasičů hořelo na ploše cca 10 x 10 metrů.

Po příjezdu profesionální jednotky z Uhlířských Janovic byla využita jejich voda z cisterny, která se napojila na divišovskou cisternu a postupně byl požár uhašen. Na místo se také dostavil vyšetřovatel požárů z Benešova. Jednotka se vrátila zpět na zbrojnici kolem desáté hodiny dopolední, předtím ještě musela doplnit vodu.

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí