Nedělní ranní požár v Českém Šternberku

Přidáno: 7. 4. 2019 20:01:25 Počet shlédnutí: 1489

07 Duben 2019

ČESKÝ ŠTERNBERK: V neděli 7.dubna ráno byla divišovská hasičská jednotka požádána o pomoc krajským operačním střediskem hasičského záchranného sboru o pomoc u nahlášeného požáru v obci Český Šternberk. Na místo byla vyslána také profesionální jednotka hasičů z Uhlířských Janovic.

Nedělní ranní požár v Českém Šternberku

Hasiči v Divišově přijali tísňovou výzvu do svých mobilních telefonů krátce před půl devátou hodinou ranní. Oznamovatel ohlásil viditelný požár stráně mezi železniční tratí a řekou Sázavou v těsné blízkosti mostu v Českém Šternberku. Jednotka dorazila na místo jako první a zahájila zásah.

Po prvotním průzkumu velitel jednotky rozhodl o použití vysokotlakého vodního proudu, který byl rychle natažen a hasiči začali s likvidací požáru. Další členové jednotky pomáhali za pomoci ručního nářadí s rozhrabováním a rozhazováním hořících kusů dřevin a dalšího materiálu. Při příjezdu hasičů hořelo na ploše cca 10 x 10 metrů.

Po příjezdu profesionální jednotky z Uhlířských Janovic byla využita jejich voda z cisterny, která se napojila na divišovskou cisternu a postupně byl požár uhašen. Na místo se také dostavil vyšetřovatel požárů z Benešova. Jednotka se vrátila zpět na zbrojnici kolem desáté hodiny dopolední, předtím ještě musela doplnit vodu.