Noční pád člověka do velké hloubky u hradu Český Šternberk

Přidáno: 3. 5. 2019 08:39:20 Počet shlédnutí: 3785

03 Květen 2019

ČESKÝ ŠTERNBERK: O pomoc u vážné mimořádné situace byla v pátek 3.5.2019 pozdě večer požádána krajským operačním střediskem hasičů v Kladně divišovská hasičská jednotka. Na tísňovou linku byl ohlášený pád člověka ze srázu do velké hloubky pod hradem Český Šternberk. Z Divišova na místo vyjel dopravní automobil i zásahová cisterna.

Noční pád člověka do velké hloubky u hradu Český Šternberk

Poplach byl hasičům v Divišově vyhlášen po půl jedenácté večer. Na místo události, které bylo nad silnicí vedoucí kolem řeky Sázavy na jejím levém břehu, dorazil dopravní automobil z Divišova v okamžiku, kdy na místě zasahovala posádka sanitního vozu středočeských záchranářů. Jednotka se ihned zapojila do poskytování zdravotnické první pomoci spolu se záchranáři. Následně na místo dorazila lékařská posádka záchranné služby, zásahová cisterna z Divišova, policie a další povolané hasičské jednotky.

Zraněný muž se zřítil z velké výšky a zůstal ležet ve strmém srázu, přibližně patnáct metrů nad silnicí. Záchranáři nalezli muže se zachovaným dýcháním, ale v bezvědomí. Po provedení nezbytných vyšetření a přiložení fixačních pomůcek byl zahájen transport zraněného k sanitnímu vozu. K tomuto účelu byla využita i transportní vanová nosítka.

S ohledem na nepřístupnost a strmost terénu bylo nutné před sestupem z prudkého srázu zajistit nosítka pomocí lanové techniky. Po transportu zraněného k silnici byl muž přeložen do sanitního vozu a předán do následné péče zdravotnických záchranářů. Divišovská jednotka se zpět na zbrojnici vrátila před půlnocí.

Kromě dobrovolných hasičů z Divišova vyslalo k události operační středisko profesionální jednotky z Uhlířských Janovic, Benešova a dobrovolnou jednotku ze Sázavy. Okolnosti pádu muže z oblasti hradu vyšetřuje policie.

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku