Noční požár pod Divišovem, padlý strom na dálnici D1

Přidáno: 23. 4. 2019 19:36:52 Počet shlédnutí: 988

23 Duben 2019

Náročné pondělí a úterý za sebou mají divišovští hasiči. Během čtyřiadvaceti hodin byli operačním střediskem vysláni ke trojici případů, z nichž se jednalo o jeden požár a dva technické zásahy. Při zásazích jednotka spolupracovala také s dalšími dobrovolnými a profesionálními jednotkami z okolí.

Noční požár pod Divišovem, padlý strom na dálnici D1

První žádost o pomoc přijali hasiči v Divišově během svátečního Velikonočního pondělí. Před půl osmou večer byli vysláni na silnici spojující Český Šternberk s osadou Červánky, kterou zatarasil padlý strom. Cesta se stala zcela neprůjezdnou a bylo potřeba dřevinu odstranit z vozovky. To se jednotce po příjezdu podařilo pomocí motorové pily a následně dorazivší jednotky profesionálních hasičů z Uhlířských Janovic.

Noční poplach probudil hasiče několik minut po dvaadvacáté hodině. Krajské operační středisko vyslalo čtyři hasičské jednotky do polního a lesního prostoru mezi obcemi Divišov, Měchnov a Všechlapy, kde byl technikem energetické firmy ohlášen požár sloupu s trafostanicí.

Divišovská jednotka dorazila na místo jako první, technik rozvodných závodů ji navedl přímo k místu události. Padlý strom poškodil elektrické dráty a trafo na sloupu začalo hořet. Jednotka za pomoci hasicího přístroje CO požár zlikvidovala a vyčkala na příjezd vyšetřovatele požárů. Kromě dobrovolných hasičů z Divišova a Teplýšovic na místo vyjeli také profesionálové z Vlašimi a Benešova.

V úterý 23.4.2019 před druhou hodinou odpoledne požádalo operační středisko divišovské hasiče o pomoc u nahlášeného padlého stromu na dálnici. Ti nalezli místo směrem na Brno za čerpací stanicí Shell, kde již na odstranění pracovali silničáři. Padlý strom částečně zasahoval do dálnice, hasiči pomohli s motorovou pilou s likvidací stromu. Na místo byla vyslána také profesionální jednotka z Vlašimi.

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku