Nový dopravní automobil začal sloužit divišovským hasičům

Přidáno: 15. 4. 2017 16:44:31 Počet shlédnutí: 1111

15 Duben 2017

DIVIŠOV: Téměř čtrnáct měsíců intenzivní práce řady členů divišovské hasičské jednotky a vedení městyse Divišov vyústilo na jaře roku 2017 k historické události. Divišovští hasiči získali do užívání zcela nový dopravní automobil, který v parkovacím stání na zbrojnici nahradí již dosluhující Avii.

Nový dopravní automobil začal sloužit divišovským hasičům

Nový zásahový dopravní automobil značky Citroën Jumper byl pořízen současně s přívěsem pro transport hasičského vybavení na místo zásahu. Sloužit bude jednotce požární ochrany v Divišově při její činnosti. Z důvodu zvýšení bezpečnosti a zlepšení viditelnosti zásahového vozidla byla technika pořízena v reflexní barvě RAL 3024.

Dopravní automobil je určen zejména k dopravě členů hasičské jednotky na místo zásahu a k dalším činnostem spojeným s činností hasičů v obci. Je osazen osmi sedadly, z nichž tři ve druhé řadě jsou vyjímatelná.

Vozidlo disponuje vyjímatelnou přepážkou oddělující prostor pro přepravu osob od zavazadlové části. Zvolená velikost vozu v parametrech L3H3 umožňuje možnost stání ve vozidle, silnější motor zase kvalitní jízdní vlastnosti při přepravě i v kopcovitějším terénu.

Hasičský přívěs je vybaven technickými prostředky odpovídajícími požadavkům na vybavení pro tento druh přívěsu. Vybavení umožňuje nejen hasební zásah, ale také zřízení čerpacího stanoviště. Přívěs je ve stejném barevném provedení, jako zásahový automobil.

Celková hodnota vozidla s přívěsem dosáhla 1,1 miliónu korun. Městys Divišov na pořízení techniky obdržel dotaci z ministerstva vnitra ve výši 450 tisíc korun, která byla doplněna o dotaci ve výši 250 tisíc korun ze Středočeského kraje. Zbylou částku doplatil městys Divišov a podílel se také Sbor dobrovolných hasičů v Divišově. Všem subjektům patří poděkování za podporu.

Z výjezdové pohotovosti byla, v souvislosti s generační výměnou vozového parku, vyřazena dopravní Avie, která najde další uplatnění u hasičů v nedalekých Dalovech.

FOTOGRAFIE NOVÉHO VOZU NALEZNETE ZDE.

Diskuse

(0 komentářů)

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku