Nový velitel a strojník u divišovských hasičů

Přidáno: 22. 10. 2018 12:59:01 Počet shlédnutí: 1029

22 Říjen 2018

JIZBICE: Ve dnech 19.-21.10.2018 proběhl v rekreačním středisku Jizbice v okrese Benešov základní kurz pro získání odborné způsobilosti velitel jednotky a strojník. Kurz byl organizován sdružením hasičů prostřednictvím instruktorů hasičské školy Jánské Koupele. Divišov vyslal na kombinovaný kurz dvojici zástupců a oba byli úspěšní. Složením závěrečné zkoušky získali osvědčení, které jim umožňuje vykonávat v jednotce činnost velitele, respektive strojníka.

Nový velitel a strojník u divišovských hasičů

Kurz byl rozdělený na několik částí. Ještě před samotným zahájením víkendového programu museli hasiči absolvovat individuální přípravu prostřednictvím e-learningu, tedy samostudium s počítačovým programem. Tuto část bylo nutné zakončit splněním závěrečného testu, na základě kterého účastník získal osvědčení.

To ho opravňovalo k účasti na víkendové druhé části. Ta obsahovala částečně také teoretickou přípravu, zejména pak ale praktické předvedení a nácvik potřebných dovedností. Strojníci i velitelé měli následně samostatný praktický program. V neděli byly na programu závěrečné písemné testy a ústní zkouška. Dvojici divišovských zástupců děkujeme za účast a gratulujeme k úspěšnému zakončení školení.

Školení velitelů a strojníků

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku