Ohlášený požár u dálnice D1

Ve středu 19.11.2014 večer byla divišovská výjezdová jednotka požádána krajským operačním střediskem hasičů v Kladně o pomoc při zásahu u ohlášeného požáru lesa na dohled od dálnice D1 směrem na Brno.

Ohlášený požár u dálnice D1

Na místo po půl osmé večer vyjel zásahový vůz s šestičlennou posádkou. Podle oznamovatele mělo hořet v úseku mezi obcemi Měchnov a Všechlapy na úrovni kolem 42 kilometru dálnice. Plameny měly být viditelné právě z dálnice.

Jednotka proto vyrazila na místo, ale ani po třiceti minutách propátrávání uvedeného místa nebyl žádný požár nalezen. Volající pravděpodobně nahlásil jako požár oheň, který si udělali vedle své buňky dělníci pracující u dálnice.

Kromě jednotky z Divišova na místo spěchaly zbytečně také hasiči ze Všechlap a profesionálové z Vlašimi. Divišovská jednotka se na svou domovskou stanici vrátila asi po hodině v terénu.

Diskuse
Nový komentář