Opakovací trénink základů vodní záchrany

Přidáno: 1. 7. 2020 12:50:19 Počet shlédnutí: 631

01 Červenec 2020

DIVIŠOV: Krátce před letošním otevřením divišovského přírodního koupaliště se v červnu sešli na plovárně členové hasičské jednotky k opakovacímu školení základních postupů vodní záchrany a s tím spojených činností. Přestože hasiči netrefili z hlediska počasí optimální termín, v procvičení potřebných dovedností to nebránilo.

Opakovací trénink základů vodní záchrany

Opakovacího školení se zúčastnili zejména novější členové jednotky, pro které to zpravidla bylo první setkání s vodní záchranou. Základní dovedností každého hasiče musí být při vodní záchraně práce s házecím pytlíkem, proto byl výcvik z velké části věnován právě házečkám. Po teoretické přípravě následoval praktický nácvik.

Hasiči také trénovali s vybavením, které mají k dispozici plavčíci na divišovské plovárně, z házecích prostředků se jedná o podkovu a pro osobní zásah pak záchranný pás. Navíc si přítomní nacvičili pomoc u zraněného s podezřením na poranění páteře s využitím páteční desky a fixátoru hlavy. Během letních měsíců bude jistě následovat další trénink vodní záchrany.

Hasiči z Divišova vytáhli z jezu ve Šternberku tři tonoucí

Náročná záchrana muže po pádu ze skály

Po bouři problémy ve vodáckém kempu u Sázavy

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.