Opakovací trénink základů vodní záchrany

Přidáno: 1. 7. 2020 12:50:19 Počet shlédnutí: 587

01 Červenec 2020

DIVIŠOV: Krátce před letošním otevřením divišovského přírodního koupaliště se v červnu sešli na plovárně členové hasičské jednotky k opakovacímu školení základních postupů vodní záchrany a s tím spojených činností. Přestože hasiči netrefili z hlediska počasí optimální termín, v procvičení potřebných dovedností to nebránilo.

Opakovací trénink základů vodní záchrany

Opakovacího školení se zúčastnili zejména novější členové jednotky, pro které to zpravidla bylo první setkání s vodní záchranou. Základní dovedností každého hasiče musí být při vodní záchraně práce s házecím pytlíkem, proto byl výcvik z velké části věnován právě házečkám. Po teoretické přípravě následoval praktický nácvik.

Hasiči také trénovali s vybavením, které mají k dispozici plavčíci na divišovské plovárně, z házecích prostředků se jedná o podkovu a pro osobní zásah pak záchranný pás. Navíc si přítomní nacvičili pomoc u zraněného s podezřením na poranění páteře s využitím páteční desky a fixátoru hlavy. Během letních měsíců bude jistě následovat další trénink vodní záchrany.

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí