Osobní automobil začal za jízdy hořet na dálnici

Přidáno: 30. 4. 2017 14:32:23 Počet shlédnutí: 639

30 Duben 2017

ŠTERNOV: Přípravy na večerní čarodějnický rej zkomplikoval poslední dubnový den divišovským hasičům odpolední výjezd. Krajské operační středisko hasičů vyslalo jednotku na pomoc k ohlášenému požáru osobního automobilu na dálnici D1. Naštěstí se situaci podařilo rychle stabilizovat a nikdo nebyl zraněn.

Osobní automobil začal za jízdy hořet na dálnici

V 16:13 přišla do mobilních telefonů členů zásahové jednotky výzva s žádostí o pomoc od krajského operačního střediska hasičů v Kladně s žádostí o pomoc. Na hasiče se obrátil řidič osobního vozu, kterému za jízdy začal hořet osobní automobil při jízdě na dálnici D1.

Po zjištění situace odstavil vůz na 41,5.kilometru dálnice D1 směrem na Brno v odstavném pruhu a pokusil se začínající požár v oblasti motoru uhasit hasicím přístrojem, což však nestačilo. Naštěstí se na místě pohyboval vůz silničářů, kteří za pomoci svého hasicího přístroje dostali plameny pod kontrolu.

Při příjezdu divišovské cisterny na místo byl požár pod kontrolou, hasiči provedli finální dohašení pomocí vysokotlakého proudu vody. U vozu se nacházel již pouze řidič, další členové posádky již byli v bezpečí nedaleké čerpací stanice.

Po příjezdu rychlého zásahového automobilu profesionálních hasičů z Benešova velitel zásahu odvolal z cesty k místu posilovou cisternu a ve spolupráci s divišovskými hasiči byla událost dořešena. Jednotka se pak vrátila na zbrojnici.

Během večerního čarodějného reje nebylo pomoci divišovských hasičů potřeba.

Diskuse

(0 komentářů)