Padlý strom zastavil provoz mezi Radonicemi a Zdebuzevsí

ZDEBUZEVES: V neděli 6. prosince 2020 po poledni byla divišovská hasičská jednotka krajským operačním střediskem hasičů požádána o pomoc s likvidací ohlášeného padlého stromu na komunikaci mezi obcemi Radonice a Zdebuzeves. Na místo vyjela po půl druhé odpoledne z Divišova zásahová cisterna s družstvem.

Padlý strom zastavil provoz mezi Radonicemi a Zdebuzevsí

Volající oznámil na tísňové lince, že strom zcela zablokoval průjezd a silnice se stala neprůjezdnou. Naštěstí v době pádu stromu nejelo po silnici v daném místě žádné auto. Hasiči po příjezdu na místo nalezli silný padlý strom, jak skutečně blokuje celou silnici.

Z obou stran zásahu bylo místo označeno bezpečnostními kužely, neboť se jednalo lesnatý úsek plný zatáček. Někteří hasiči se za pomocí motorové pily pustili do likvidace polomu, další monitorovali stav dalších stromů, které se nebezpečně nakláněly v poryvech větru. Po likvidaci stromu bylo místo zprovozněno a hasiči se vrátili zpět na zbrojnici v Divišově.