Páteční bouře se neobešla bez zásahu hasičů

Přidáno: 22. 9. 2018 13:20:20 Počet shlédnutí: 749

22 Září 2018

SLOVĚNICE: Pátek 21.9.2018 byl z pohledu kalendáře a řady předpovědí počasí poslední tropický den letošního kalendářního roku. Teploty na řadě míst vystoupily nad tropickou třicítku. S večerem pak přišlo očekávané prudké ochlazení, které přineslo tradiční bouře. Řádění počasí zasáhlo v podvečer metropoli, silná bouře přišla ale také do Divišova a okolí.

Páteční bouře se neobešla bez zásahu hasičů

Osm minut po půl deváté večer byl na krajské operační středisko středočeských hasičů v Kladně oznámen pád stromu přes silnici vedoucí z Divišova na Slověnice. Operační důstojník vyhlásil poplach divišovské jednotce, která se zásahovou cisternou vyjela na ohlášené místo události.

Divišovští hasiči nalezli padlý strom přes cestu v místě, kde silnice opouští pole a začíná zalesněný úsek. Poryvy silného větru nevydržela jabloň, která se zřítila přes komunikaci. Hasiči za pomoci motorové pily strom ze silnice odstranili a povrch zametli košťaty, aby byla vozovka opět průjezdná.

Po ukončení zásahu jednotka preventivně projela ještě celý další úsek silnice lesem až do Slověnic, žádný další padlý strom, nebo jiný problém, nenašla. Proto se krátce po deváté hodině mohla vrátit na základnu. Žádná jiná jednotka na místo události povolána nebyla.