Pátrání po pohřešovaných chlapcích v řece Sázavě

Přidáno: 6. 8. 2020 22:50:12 Počet shlédnutí: 781

06 Srpen 2020

ČESKÝ ŠTERNBERK: Ve čtvrtek 6.8.2020 po osmé hodině ráno byla divišovská hasičská jednotka požádána krajským operačním střediskem středočeských hasičů o pomoc při pátrání po dvojici pohřešovaných mladíků. Hasičské družstvo vyjelo na místo určení do Českého Šternberku, kde se zapojilo do pátrací akce.

Pátrání po pohřešovaných chlapcích v řece Sázavě

Dvojice šestnáctiletých chlapců měla zmizet během koupání nedaleko tábora u Soběšína v noci na čtvrtek. Do pátrání byli nasazeni hasiči, policisté i potápěči. Nad Sázavou byl nasazen také vrtulník s termovizí. Velitel zásahu přidělil pro pátrání divišovským hasičům úsek od jezu v Českém Šternberku po vodácké tábořiště.

Pomocí upoutaného záchranáře byla postupně prohlédnuta řeka v daném úseku po obou březích a všechna zákoutí na řece. S jištěním lanem proběhla i kontrola koryta řeky v bezprostřední blízkosti vodního válce a vodácké propusti. Pátrání nebylo úspěšné. Po poledni byla divišovská hasičská jednotka z akce odvolána, nicméně pátrání pokračovalo i v dalších dnech.

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku