Přidáno: 14. 2. 2022 17:36:45 Počet shlédnutí: 318

14 Únor 2022

SOBĚSÍN: Osm hasičských jednotek vyrazilo v pondělí 14. února večer na pomoc k požáru domu v obci Soběšín u řeky Sázavy. Poplach byl vyhlášen také hasičům z Divišova, kteří na místo vyslali družstvo se zásahovou cisternou. I přes rychle se šířící plameny se samotný dům před ohněm podařilo z větší části ochránit.

Tísňovou výzvu přijali hasiči v Divišově krátce po půl sedmé hodině večer. Svědci na lince hasičů ohlásili požár sousedního domu s tím, že již v okamžiku volání šlehaly plameny z prostoru zahrady směrem k fasádě domu.

První na místo dorazila cisterna profesionálních hasičů z Uhlířských Janovic, jednotky z Divišova dorazila s dalšími posilami v krátkém sledu. Hasiče z Divišova velitel zásahu nasadil k vodním útočnému proudu ze zadní strany domu, kde se hasiči podíleli na hasebních pracích. Zásah probíhal částečně v dýchací technice.

Plameny na pozemku zničily několik menších užitkových staveb a přístavek, který přímo navazuje na obytnou část domu. V tomto místě se hasičům podařilo oheň zastavit a na samotném domu tak požár způsobil jen menší škody. Jednotka se zpět na zbrojnici v Divišově vrátila kolem osmé hodiny večer.

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku