Plameny si vzaly střechu rodinného domu

Přidáno: 28. 3. 2021 11:15:13 Počet shlédnutí: 611

28 Březen 2021

ÚTĚCHVOSTY: V neděli 29.března 2021 v podvečer byla divišovská hasičská jednotka požádána operačních střediskem středočeských profesionálních hasičů o pomoc při likvidaci ohlášeného požáru rodinného domu v obci Útěchvosty u Podvek. K rozsáhlému požáru vyjela z Divišova cisterna Liaz s šestičlenným družstvem.

Plameny si vzaly střechu rodinného domu

Poplachovou zprávu obdrželi hasiči před šestou hodinou odpolední v době, kdy na místě již probíhal půl hodiny prvotní zásah, na místě byla také záchranná služba. Jelikož se nedařilo dostat hasičům na místě situaci pod kontrolu, vyhlásil velitel zásahu druhý stupeň požárního poplachu a na místo byly vyslány další posilové jednotky, včetně té divišovské.

Situace byla pro zasahující hasiče velmi komplikovaná, na místo vedla pouze úzká asfaltová cesta, která umožňovala průjezd techniky jen jedním směrem, navíc nebylo téměř nikde možné vyhýbání protijedoucích cisteren. Dům hořel na úplném konci obce, kde končila i silnice. Proto byla část jednotek zastavena již v obci Podveky, odkud byly cisterny po jednom postupně kyvadlově vysílány na doplňování vody k místu zásahu.

Divišovská cisterna byla mezi zastavenými jednotkami v Podvekách, kde čekala na možné nasazení. S ohledem na přítomnost plného družstva s dýchací technikou si velitel zásahu posléze vyžádal divišovskou jednotku na místo zásahu v Útěchvostech. Divišovští hasiči se následně v dýchací technice zapojili do dohašování a rozebírání poškozené střešní konstrukce domu. Po likvidaci požáru se hasiči vrátili na zbrojnici v Divišově po osmé hodině večerní.