Po bouři problémy ve vodáckém kempu u Sázavy

Přidáno: 30. 6. 2021 18:30:08 Počet shlédnutí: 516

30 Červen 2021

ČESKÝ ŠTERNBERK: Ve středu 30. června se Divišovsko probouzelo do rána po nočních bouřích. Jak už to bývá, objevují se v ranních hodinách škody, které noční živly způsobily. Proto byla jednotka po deváté hodině požádána operačním střediskem o zásahu u ohlášeného prasklého stromu v Českém Šternberku.

Po bouři problémy ve vodáckém kempu u Sázavy

Po příjezdu na místo jednotka nalezla v místním vodáckém tábořišti prasklý a nebezpečně nakloněný strom v místě přístupu k toaletám, kudy procházejí ubytovaní hosté. Po konzultaci s majitelem objektu bylo rozhodnuto o stržení stromu volné prostranství.

To se hasičům podařilo za pomoci uchycení kmene lanem a postupným odřezáváním motorovou pilou. Po pádu stromu do určeného prostoru byl strom na zemi rozřezán a prostranství uklizeno. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.