Po dvou letech hasiči opět čistili nádrž v Divišově

Přidáno: 25. 3. 2017 16:43:04 Počet shlédnutí: 1136

25 Březen 2017

DIVIŠOV: V sobotu 25. března letošního roku provedli divišovští hasiči, na žádost starosty městysu, vyčištění vodní nádrže u fotbalového hřiště v Divišově. Akce se v minulosti konala každý rok, vloni ale neproběhla a o to složitější a náročnější bylo čištění letos.

Po dvou letech hasiči opět čistili nádrž v Divišově

V devět hodin ráno hasiči zahájili čtyřhodinový boj s vodním životem. Pomocí několika vodních proudů a zpětného vyčerpávání vody z druhé části nádrže se postupně dařilo v horní části nádrže dosáhnout betonového dna a postupně odsouvat nahromaděné nečistoty směrem k výpusti v nejhlubším místě.

Akce posloužila také nováčkům v jednotce, kteří měli dobrou příležitost vyzkoušet si práci s proudnicí pod tlakem, zavodněným vodním vedením a okusili fyzickou náročnost práce s hadicemi různých průměrů.

Po poledni byla veškerá voda z nádrže odčerpána, pomocí lopat a dalšího nářadí následovala poslední část práce. K té hasičům pomohly také dva proudy tlakové vody z cisterny, která byla přistavena do prostoru nádrže. Uzavřením odtoku vody akce skončila po jedné hodině odpolední.

Poděkování patří také hasičům ze sousedních Všechlap za operativní zapůjčení požární stříkačky.

FOTOGRAFIE Z TÉTO AKCE NALEZNETE ZDE.

Diskuse

(0 komentářů)