Pod Drahňovicemi lehla popelem dřevěná chata

DRAHŇOVICE: V sobotu 30. října letošního roku odpoledne byli hasiči z Divišova požádáni o pomoc při likvidaci požáru budovy pod obcí Drahňovice. Na místo vyjelo družstvo s hasičskou cisternou. Požár objekt zcela zničil, nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Pod Drahňovicemi lehla popelem dřevěná chata

Tísňovou výzvu obdrželi hasiči po třetí hodině odpoledne. Komplikovaná byla samotná cesta k místu v údolí pod Drahňovicemi, kdy bylo potřeba odstranit z cesty strom. Divišovská jednotka dorazila na místo jako první, komplikovaný terén ale neumožnil dojet s cisternou až k dřevěné chatě, která byla celá zasažena plameny.

Hasiči proto natáhli několik desítek metrů hadicového vedení a začali s likvidací požáru. Mezitím dorazily posilové jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů a požár se podařilo zlikvidovat, bohužel budovat byla celá zničena a stržena. Nikdo nebyl zraněn, majitelé vynesli tlakovou láhev z objektu ještě před příjezdem hasičů. Jednotka se následně vrátila zpět na zbrojnici do Divišova.