Pomoc u hořícího kamiónu na dálnici D1

Ve středu 11. února před jedenáctou hodinou dopoledne požádalo operační středisko hasičů v Kladně o pomoc divišovskou výjezdovou jednotku. Volající oznámil na tísňové lince požár nákladního vozu na dálnici D1 směrem na Brno.

Pomoc u hořícího kamiónu na dálnici D1

Na místo vyjel zásahový vůz ve složení 1 + 1. Podle oznamovatele měl automobil hořet na 44,5 kilometru směrem na Brno, tedy v nově zrekonstruovaném úseku. Na místě také divišovská posádka automobil nalezla. Jednalo se o tahač značky Daf s návěsem.

V době příjezdu dobrovolníků z Divišova na místě již zasahovala profesionální jednotka z Vlašimi, která přijela k místu v protisměru. Po příjezdu dobrovolníků z Divišova ukončili profesionálové z Vlašimi zásah a dohašení svěřili divišovským.

Hasiči použili k dohašení ohně vysokotlaký proud vody a následně uklidili vozovku od nečistot. Požár vznikl na jedné z náprav soupravy, pravděpodobně vlivem technické závady, nejspíš se jednalo o zadření ložiska. Zásah divišovské jednotky byl ukončen deset minut po poledni návratem na zbrojnici v Divišově.

Hasiči z Divišova vytáhli z jezu ve Šternberku tři tonoucí

Náročná záchrana muže po pádu ze skály

Po bouři problémy ve vodáckém kempu u Sázavy

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.