Pomoc u vážné dopravní nehody u ploché dráhy v Divišově

Přidáno: 13. 7. 2020 19:12:40 Počet shlédnutí: 814

13 Červenec 2020

DIVIŠOV V pondělí 13. července před desátou hodinou přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o čelním střetu osobního automobilu a autobusu na silnici č. 111 u plochodrážního stadionu poblíž Divišova v okrese Benešov.

Pomoc u vážné dopravní nehody u ploché dráhy v Divišově

Jelikož další volající hlásil, že vidí kouř stoupající z havarovaného vozidla, byly k události vyslány profesionální jednotky ze stanic Benešov a Vlašim, zároveň byl poplach vyhlášen i jednotce sboru dobrovolných hasičů obce Divišov. Při dojezdu hasičů už zasahovala na místě zdravotnická záchranná služba spolu s policií. Členové divišovské hasičské jednotky se ihned po příjezdu zapojili do poskytování zdravotnické první pomoci a technického zásahu.

Pro zraněnou řidičku osobního auta nechal lékař povolat vrtulník letecké záchranné služby, jednotky zajistily místo pro jeho přistání. Po stabilizaci zdravotního stavu byla pacientka transportována do motolské nemocnice v Praze. Sedm cestujících z autobusu bylo převezeno pozemní cestou do nemocnice v Benešově, převážně s pohmožděninami.

Po odvezení zraněných osob hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a provedli protipožární opatření. Asi půl hodiny po poledni ukončila policie dokumentování a vyšetřování nehody a začalo vyprošťování havarovaných vozidel.

Hasiči tak spolupracovali s odtahovou službou, které pomohli vozidla naložit. Následně zprovoznili komunikaci a vrátili se zpět na své základny. Silnice z Divišova do Struhařova byla téměř tři hodiny uzavřena a policie odkláněla veškerou dopravu na objízdné trasy.

K zachování akceschopnosti byla vlašimská stanice zálohována dobrovolnou jednotkou obce Zdislavice, která držela pohotovost na vlastní zbrojnici. Divišovská hasičská jednotka se zpět na základnu vrátila v jedenáct hodin.

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku