Pomoc v pečovatelském domě v Divišově

Přidáno: 29. 8. 2020 09:13:53 Počet shlédnutí: 607

29 Srpen 2020

DIVIŠOV: V sobotu 29.září 2020 odpoledne byla divišovská hasičská jednotka požádána krajským operačním střediskem o pomoc k události, kterou hasiči přijali na tísňové lince. Jednalo se o výjezd na záchranu osob do domu s pečovatelskou službou v Divišově.

Pomoc v pečovatelském domě v Divišově

Hasiči obdrželi výjezdovou SMS zprávu krátce před čtvrtou hodinou odpoledne, do pečovatelského domu v Divišově následně vyjelo družstvo se zásahovou cisternou Liaz. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se v jednom z bytů pro klienty nachází člověk se zdravotními problémy bez možnosti pohybu.

Divišovská jednotka použila speciální soupravu pro otevírání zámků a podařilo se jí dveře otevřít. Uvnitř se nacházel jeden z klientů zařízení s vážnými zdravotními potížemi. Po poskytnutí nezbytné pomoci a zajištění místa jednotka vyčkala na příjezd záchranné služby, které asistovala při transportu pacienta do sanitního vozu. Na místě zasahovala také profesionální jednotka hasičů z Vlašimi.