Poprvé v nových dýchacích přístrojích

Přidáno: 5. 1. 2016 22:53:40 Počet shlédnutí: 1154

05 Leden 2016

DIVIŠOV: Na úvod roku 2016 si hasiči z divišovské výjezdové jednotky připravili program v podobě odborné přípravy. Na programu bylo proškolení a první praktické vyzkoušení práce s novými dýchacími přístroji Dräger. Do výbavy jednotky byla dvojice nových moderních přetlakových dýchacích přístrojů zakoupena v závěru roku 2015, další mají následovat v roce 2016 tak, aby mohly být co nejdříve z nasazení vyřazeny staré a nespolehlivé dýchací přístroje, které má jednotka v užívání desítky let.

Poprvé v nových dýchacích přístrojích

V pořízených kompletech je řada technických novinek, se kterými se musí hasiči naučit pracovat a zacházet s nimi, aby je mohli bezpečně používat při ostrých zásazích. Důležitým novým parametrem je skutečnost, že masky nemají náhlavní upevňovací systém a mohou tak být použity pouze se zásahovou přilbou.

Další novinkou je skutečnost, že tlakové láhve v nosičích na zádech jsou otočeny ventilem dolů, což uživateli umožňuje ovládání uzavíracího ventilu. Stejně tak nové je pro hasiče nasazování masek rychloupínacím systémem na přilby, nasazování plicních automatik do masek a celková práce s tlakovým systémem, který zajišťuje bezpečnost hasiče v nebezpečném prostředí.

Všichni přítomní si postupně vyzkoušeli nasazení a práci s moderním zařízením, které bude co nejdříve implementováno do výbavy zásahového vozu a bude sloužit svému účelu.

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku