Požár kombajnu u Slověnic

Přidáno: 22. 8. 2014 19:30:00 Počet shlédnutí: 1560

22 Srpen 2014

V pátek 22.srpna 2014 požádalo operační středisko středočeských hasičů o pomoc divišovskou zásahovou jednotku při likvidaci nahlášeného požáru zemědělského stroje u Slověnic.

Požár kombajnu u Slověnic

Poplachová zpráva dorazila před pátou hodinou podvečerní ve chvíli, kdy několik členů jednotky pracovalo na průběžně probíhající rekonstrukci hasičské zbrojnice v Divišově.

Díky této souhře okolností vyrazil zásahový vůz do dvou minut od přijetí výzvy, tedy v limitu platném pro profesionální jednotky.

Jednotka díky velmi rychlému výjezdu dojela na pole u obce Slověnice jako první. Volající ohlásili na tísňovou linku začínající požár kombajnu. V době příjezdu divišovských hasičů nebyly plameny na stroji patrné, pracovníkům na poli se oheň podařilo včas zlikvidovat.

Divišovská jednotka proto provedla pouze ochlazení části stroje. Kromě dobrovolných hasičů z Divišova na místě zasahovaly také profesionální jednotky z Vlašimi a Benešova. Z Divišova na místo dorazilo sedm členů jednotky.

Diskuse

(0 komentářů)

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku