Požár lesa nedaleko Radonic

Přidáno: 8. 7. 2016 10:18:58 Počet shlédnutí: 1294

08 Červenec 2016

RADONICE: V pátek 8.července 2016 byli hasiči z Divišova požádáni o pomoc při likvidaci ohlášeného požáru nedaleko obce Radonice, spadající pod městys Divišov. Po příjezdu na místo přivolané jednotky zjistily, že hoří část lesa u silnici spojující Šternov s Radonicemi.

Požár lesa nedaleko Radonic

Tísňovou výzvu přijali hasiči devatenácti minut po desáté hodině dopoledne z krajského operačního střediska hasičů v Kladně. Podle zprávy se jednalo o malý požár trávy nedaleko turistického rozcestníku. Na místo vyrazila také profesionální jednotka z Vlašimi.

Hasiči z Divišova byli na místě jako první. Původně hlášený malý požár se zvolna rozšiřoval od cesty hlouběji do lesa. Hasiči použili dva vysokotlaké vodní proudy a zahájili likvidaci požáru. Posilová jednotka z Vlašimi dorazila se dvěma cisternami, pro hasební zásah tak bylo na místě dostatečné množství vody.

Práci hasičů ve strmé stráni pod silnicí komplikovala řada řidičů projíždějících osobních vozidel, kteří nebyli ochotni v nepřehledné zatáčce a stísněných prostorách u odstavené techniky hasičů snížit rychlost jízdy a ohrožovali tak zasahující hasiče.

Díky rychlému zásahu se podařilo oheň rychle zlikvidovat a jednotka se po hodině mohla vrátit na svou zbrojnici v Divišově.

Diskuse

(0 komentářů)

Hasiči z Divišova vytáhli z jezu ve Šternberku tři tonoucí

Náročná záchrana muže po pádu ze skály

Po bouři problémy ve vodáckém kempu u Sázavy

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.