Požár lesa nedaleko Radonic

Přidáno: 8. 7. 2016 10:18:58 Počet shlédnutí: 1200

08 Červenec 2016

RADONICE: V pátek 8.července 2016 byli hasiči z Divišova požádáni o pomoc při likvidaci ohlášeného požáru nedaleko obce Radonice, spadající pod městys Divišov. Po příjezdu na místo přivolané jednotky zjistily, že hoří část lesa u silnici spojující Šternov s Radonicemi.

Požár lesa nedaleko Radonic

Tísňovou výzvu přijali hasiči devatenácti minut po desáté hodině dopoledne z krajského operačního střediska hasičů v Kladně. Podle zprávy se jednalo o malý požár trávy nedaleko turistického rozcestníku. Na místo vyrazila také profesionální jednotka z Vlašimi.

Hasiči z Divišova byli na místě jako první. Původně hlášený malý požár se zvolna rozšiřoval od cesty hlouběji do lesa. Hasiči použili dva vysokotlaké vodní proudy a zahájili likvidaci požáru. Posilová jednotka z Vlašimi dorazila se dvěma cisternami, pro hasební zásah tak bylo na místě dostatečné množství vody.

Práci hasičů ve strmé stráni pod silnicí komplikovala řada řidičů projíždějících osobních vozidel, kteří nebyli ochotni v nepřehledné zatáčce a stísněných prostorách u odstavené techniky hasičů snížit rychlost jízdy a ohrožovali tak zasahující hasiče.

Díky rychlému zásahu se podařilo oheň rychle zlikvidovat a jednotka se po hodině mohla vrátit na svou zbrojnici v Divišově.

Diskuse

(0 komentářů)

Dva problémy na silnicích v jeden den

Požár nad Českým Šternberkem se rychle šířil