Zpět

Požár nad Českým Šternberkem

Přidáno: 29. 3. 2019 18:27:07 Počet shlédnutí: 759

29 Březen 2019

ČESKÝ ŠTERNBERK: V pátek 29.3.2019 před šestou hodinou večerní byl hasičům z Divišova vyhlášen poplach. Krajské operační středisko jednotku vyslalo k Českému Šternberku, kde volající ohlásil na tísňové lince požár. Kromě dobrovolných hasičů z Divišova vyslal operační důstojník k události také profesionální jednotku z Uhlířských Janovic se dvěma cisternami.

Požár nad Českým Šternberkem

Požár byl ohlášen v oblasti nad Českým Šternberkem ve stráni v místě, kde vede hlavní spojnice mezi Šternovem a Českým Šternberkem. Divišovská jednotka po příjezdu na místo nalezla na protilehlé strmé stráni několik ohnisek požáru. Jednalo se o neuhašená místa po pálení, která zůstala bez dozoru. Ze silnice nebylo hašení vodou možné, proto hasiči k požáru vyrazili s ručním nářadím.


Po příjezdu profesionálních hasičů na místo velitel zásahu rozhodl o přesunu divišovské jednotky s cisternou na horní cestu nad strání. Odtud hasiči natáhli do stráně vodní proud a hořící ohniska požáru rychle uhasili. Profesionální hasiči na místě nezasahovali. Po úklidu vybavení se jednotka vrátila kolem devatenácté hodiny zpět na zbrojnici.

 

 

 

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

Dva problémy na silnicích v jeden den

Požár nad Českým Šternberkem se rychle šířil

Plameny si vzaly střechu rodinného domu

K rozsáhlému požáru na nepřístupném místě se cisterny nedostaly

Automobil po nehodě na náledí sám přivolal záchranné složky

Jednotka vyjížděla k ohlášenému požáru elektromobilu