Požár nad Českým Šternberkem

Přidáno: 29. 3. 2019 18:27:07 Počet shlédnutí: 949

29 Březen 2019

ČESKÝ ŠTERNBERK: V pátek 29.3.2019 před šestou hodinou večerní byl hasičům z Divišova vyhlášen poplach. Krajské operační středisko jednotku vyslalo k Českému Šternberku, kde volající ohlásil na tísňové lince požár. Kromě dobrovolných hasičů z Divišova vyslal operační důstojník k události také profesionální jednotku z Uhlířských Janovic se dvěma cisternami.

Požár nad Českým Šternberkem

Požár byl ohlášen v oblasti nad Českým Šternberkem ve stráni v místě, kde vede hlavní spojnice mezi Šternovem a Českým Šternberkem. Divišovská jednotka po příjezdu na místo nalezla na protilehlé strmé stráni několik ohnisek požáru. Jednalo se o neuhašená místa po pálení, která zůstala bez dozoru. Ze silnice nebylo hašení vodou možné, proto hasiči k požáru vyrazili s ručním nářadím.

Po příjezdu profesionálních hasičů na místo velitel zásahu rozhodl o přesunu divišovské jednotky s cisternou na horní cestu nad strání. Odtud hasiči natáhli do stráně vodní proud a hořící ohniska požáru rychle uhasili. Profesionální hasiči na místě nezasahovali. Po úklidu vybavení se jednotka vrátila kolem devatenácté hodiny zpět na zbrojnici.

Diskuse

(0 komentářů)