Přidáno: 30. 3. 2021 06:53:21 Počet shlédnutí: 370

30 Březen 2021

ČESKÝ ŠTERNBERK: V úterý 30.3.2021 odpoledne požádalo krajské operační středisko profesionálních hasičů ve Středočeském kraji o pomoc divišovskou jednotku. Na tísňovou linku byl ohlášen rychle se šířící požár v prostoru nad obcí Český Šternberk. Na místo vyjelo družstvo s cisternou, z Uhlířských Janovic pak dvě cisterny profesionálních hasičů.

Požár nad Českým Šternberkem se rychle šířil

Tísňovou výzvu obdrželi hasiči v Divišově po půl třetí odpoledne. Ohlášen byl požár trávy v těsné blízkosti rodinného domu nad Českým Šternberkem. Při příjezdu jednotky z Divišova na místo již zasahovala jednotka z Uhlířských Janovic.

Hasiči z Divišova přistavili cisternu na prozatím nechráněnou stranu, rozvinuli dva vodní proudy D a zapojili se do hašení trávy. Hasiči museli opakovaně vodní vedení nastavovat, aby bylo možné obsáhnout celou šíři zasaženou ohněm.

Přestože foukal jen nepatrný vítr, plameny se po suché trávě velmi rychle šířily. Společným zásahem se podařilo zabránit šíření ohně a jeho postupné zlikvidování. Divišovská jednotka se zpět na základnu vrátila krátce po čtvrté hodině odpoledne. Nikdo nebyl zraněn.

Dva problémy na silnicích v jeden den

Požár nad Českým Šternberkem se rychle šířil

Plameny si vzaly střechu rodinného domu

K rozsáhlému požáru na nepřístupném místě se cisterny nedostaly