Požár nákladní dodávky na dálnici D1

Přidáno: 9. 6. 2016 15:15:00 Počet shlédnutí: 1402

09 Červen 2016

TŘEMOŠNICE: Ve středu 8.června 2016, krátce před šestou hodinou ranní, byla divišovská hasičská jednotka požádána krajským operačním střediskem hasičského záchranného sboru o pomoc u nahlášeného požáru dodávkového vozidla na dálnici D1, nedaleko obce Třemošnice.

Požár nákladní dodávky na dálnici D1

Tísňová SMS dorazila do mobilních telefonů členů jednotky v čase 05:50. Zasažený automobil měl stát na 37.kilometru dálnice D1 směrem na Brno. Podle údajů z tísňové linky měl být požár rozhořený a byly viditelné plameny.

Osm minut po přijetí výzvy vyjelo zásahové družstvo cisternou Liaz k místu události. Jednotka přijela k postiženému vozidlu z protisměru, bylo však nutné dojet až k dalšímu exitu a otočit se do protisměru. Při přejezdu dálnice do směru na Brno jednotka potkala profesionální jednotku z Benešova, která tak dorazila k události o něco dříve.

Při příjezdu divišovských hasičů na místo události již s ohněm bojovali profesionálové z Benešova pomocí vysokotlakého vodního proudu. Naštěstí se nakonec nejednalo o rozsáhlý požár a plameny byly rychle zlikvidovány. Velitel zásahu zastavil divišovskou cisternu v pravém jízdním pruhu, aby vozidlo chránilo zasahující osoby, cisterna profesionálů plnila totéž v pruhu odstavném.

Po patnácti minutách byla divišovská jednotka z místa odvolána, na svou zbrojnici se vrátila cca po jedné hodině od svého výjezdu.

Zásah na dálnici D1

Hasiči z Divišova pomáhají na dálnici

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku