Požár nákupního střediska v Divišově (FOTO)

V neděli 22.2.2015 večer vypukl v prostoru divišovského obchodního střediska požár. K požáru samozřejmě vyjela divišovská zásahová jednotka, kterou později posílily profesionální i dobrovolné jednotky z okolí.

Požár nákupního střediska v Divišově (FOTO)

Krátce před půl osmou zpozorovali členové SDH Divišov kouř valící se ze střechy a z komína nákupního střediska na Horním náměstí v Divišově. Ihned byl požár nahlášen prostřednictvím tísňové linky 150 na krajské operační středisko, které obratem vyhlásilo výjezdový poplach divišovské jednotce.

Na místo co nejrychleji vyjel první výjezdový vůz Liaz, další členové družstva dojeli o několik minut později v Avii. První vůz byl na místě během několika málo minut, neboť divišovská hasičská zbrojnice je velmi blízko nákupnímu středisku.

Jelikož z přední části prodejny nebyl vizuálně zaznamenán žádný oheň, jednotka přistavila zásahovou techniku rovnou ze zadního traktu, kde skutečně došlo k požáru. Divišovští hasiči museli zasahovat na místě v dýchací technice.

Podařilo se proniknout zadními dveřmi u nákladové rampy obchodu do objektu, který byl zasažen požárem. Pomocí dvou vodních proudů tlakové vody poté zahájili hasební zásah, oheň se jim podařilo dostat rychle pod kontrolu.

Následně na místo dorazily profesionální jednotky z Benešova a Vlašimi spolu s dobrovolnými jednotkami z okolí. V době příjezdu těchto jednotek měli divišovští hasiči uvnitř prodejny požár pod kontrolou a prováděli dohašování požáru.

FOTOGALERII ZE ZÁSAHU NALEZNETE ZDE

Velitel zásahu následně rozhodl o nasazení ventilátoru k odvětrání spodního patra objektu, přístroj byl později nasazen také od odvětrání horního patra budovy. Přibližně kolem půl desáté večer odjela z místa poslední profesionální jednotka.

Velitel pověřil divišovskou jednotku zůstat na místě a do ranních hodin provádět dohled nad požářištěm. Ten trval do šesté hodiny ráno, členové jednotky se na místě požáru během noci prostřídali. Hasiči se poté rozjeli do svých domovů, častěji pak ráno přímo do svých zaměstnání.