Požár v Bořeňovicích u Struhařova

Přidáno: 29. 5. 2018 20:45:00 Počet shlédnutí: 2011

29 Květen 2018

BOŘEŇOVICE: V úterý 29. května 2018 po poledni byla divišovská hasičská jednotka požádána o pomoc při likvidaci ohlášeného požáru budovy v obci Bořeňovice u Struhařova. Na místo vyjela zásahová cisterna s družstvem. Ohlášený byl požár budovy u hlavní silnice v obci, volající neměl informace o tom, zda se v objektu nachází lidé.

Požár v Bořeňovicích u Struhařova

Mimořádná událost byla na tísňovou linku středočeských hasičů oznámena šest minu po třinácté hodině. Divišovská jednotka dostala od krajského operačního střediska výzvu k výjezdu v 13:19 hod. a po dalších deseti minutách vyjelo družstvo ve sníženém početním stavu 1+3 na místo. Do Bořeňovic dojela divišovská cisterna po deseti minutách.

V té době již na místě probíhal hasební zásah dalších jednotek. Kromě profesionálních hasičů z Benešova na místě zasahovaly dobrovolné jednotky z Postupic, Divišova, Teplýšovic, Struhařova, Bílkovic a Chotýšan. Požár zasáhl přístavek domu.

Velitel zásahu nejdříve vyslal divišovské hasiče v dýchací technice do objektu, kde chránili těsně sousedící budovu před rozšířením požáru. Po lokalizaci ohně pomáhali divišovští hasiči s vynášením ohořelého vybavení mimo objekt a pracovali na dohašování požáru. Cisterna se podílela na dopravě vody na místo zásahu. Zpět na základu se divišovská jednotka vrátila kolem čtvrté hodiny odpoledne.