Požár v Bořeňovicích u Struhařova

Přidáno: 29. 5. 2018 20:45:00 Počet shlédnutí: 1885

29 Květen 2018

BOŘEŇOVICE: V úterý 29. května 2018 po poledni byla divišovská hasičská jednotka požádána o pomoc při likvidaci ohlášeného požáru budovy v obci Bořeňovice u Struhařova. Na místo vyjela zásahová cisterna s družstvem. Ohlášený byl požár budovy u hlavní silnice v obci, volající neměl informace o tom, zda se v objektu nachází lidé.

Požár v Bořeňovicích u Struhařova

Mimořádná událost byla na tísňovou linku středočeských hasičů oznámena šest minu po třinácté hodině. Divišovská jednotka dostala od krajského operačního střediska výzvu k výjezdu v 13:19 hod. a po dalších deseti minutách vyjelo družstvo ve sníženém početním stavu 1+3 na místo. Do Bořeňovic dojela divišovská cisterna po deseti minutách.

V té době již na místě probíhal hasební zásah dalších jednotek. Kromě profesionálních hasičů z Benešova na místě zasahovaly dobrovolné jednotky z Postupic, Divišova, Teplýšovic, Struhařova, Bílkovic a Chotýšan. Požár zasáhl přístavek domu.

Velitel zásahu nejdříve vyslal divišovské hasiče v dýchací technice do objektu, kde chránili těsně sousedící budovu před rozšířením požáru. Po lokalizaci ohně pomáhali divišovští hasiči s vynášením ohořelého vybavení mimo objekt a pracovali na dohašování požáru. Cisterna se podílela na dopravě vody na místo zásahu. Zpět na základu se divišovská jednotka vrátila kolem čtvrté hodiny odpoledne.

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí