Požár v Dalovech likvidovali hasiči několik hodin

Přidáno: 21. 11. 2016 15:45:00 Počet shlédnutí: 1172

21 Listopad 2016

DALOVY: V pondělí 21. listopadu 2016, deset minut před půl devátou hodinou ranní obdržela divišovská hasičská jednotka výjezdové SMS zprávy z krajského operačního střediska hasičů v Kladně a byla požádána o pomoc při likvidaci ohlášeného požáru v obci Dalovy u Divišova.

Požár v Dalovech likvidovali hasiči několik hodin

Dle stručné informace v textové zprávě se jednalo o požár dřevníku v těsné blízkosti rodinného domu. Operační středisko na místo vyslalo profesionální jednotku hasičů z Vlašimi a dobrovolné jednotky z Divišova a Teplýšovic.

Divišovská jednotka přijela na místo události jako první, průzkumem nalezla již mohutný požár uskladněného dřeva v těsné blízkosti rodinného domu. Pro co nejrychlejší zahájení hašení použila jednotka z Divišova v první fázi vysokotlaký proud. Poté se na místo dostavil první vůz profesionálů z Vlašimi, kteří si také převzali vedení zásahu. Posléze dorazil i druhý zásahový vůz hasičů z Vlašimi a jednotka z Teplýšovic.

Lidský řetěz a ruční práce
Velitel zásahu rozhodl o natažení vodního C proudu ze strany od obývaného domu a současně čerpacího stanoviště z nedalekého vodního zdroje prostřednictvím plovoucího čerpadla. Následně byl natažen i druhý útočný C proud ze sousedního pozemku. Ten dostali na starost hasiči z Divišova a s využitím dýchací techniky pracovali v kouři v těsné blízkosti hořícího dřeva.

Při zásahu museli hasiči po dohodě s majiteli odstranit plot a postupně rozložit většinu uskladněného dřeva, aby bylo možné jeho dohašení stejně, jako konstrukce dřevníku, kterou plameny výrazně poničily. K rozložení dřeva hasiči vytvořili lidský řetěz.

Požár se podařilo dostat včas pod kontrolu a i díky skutečnosti, že vítr hnal plameny směrem od domku, se podařilo zabránit rozšíření ohně na dům. Po ukončení zásahu se divišovská jednotka vrátila zpět na svou zbrojnici po jedenácté hodině dopoledne.

Druhý den požár na dálnici D1
Druhý den ráno plameny zcela zničily autobus na 44. kilometru dálnice D1 směrem na Prahu. K tomuto zásahu ale divišovská jednotka operačním střediskem vyslána nebyla. Přinášíme alespoň dostupná videa:

Diskuse

(0 komentářů)