Požár v sousedním okrese

Přidáno: 25. 7. 2014 16:30:00 Počet shlédnutí: 1356

25 Červenec 2014

Další ze série tradičních letních požárů zaměstnal hasiče z Divišova a okolí v pátek 25.7.2014. Ve dvě hodiny odpoledne byla divišovská hasičská jednotka požádána o pomoc při zásahu u požáru pole nedaleko obce Otryby v kutnohorském okrese.

Požár v sousedním okrese

Jelikož Divišov leží téměř na pomezí okresů Benešov a Kutná Hora, byla jednotka vyslána na pomoc do sousedního okresu. Na místo vyrazil zásahový automobil s tříčlennou posádkou. Událost byla hlášena jako požár pole.

Již cestou k zásahu přes obce Český Šternberk a Soběšín byl viditelný kouř z požáru. Na místě nalezli hasiči v plamenech část pole pod elektrickým vedením. Na místě zasahovaly jednotky ze Sázavy, Kácova, Uhlířských Janovic, Vlašimi a Divišova, požár byl pomocí vodních proudů rychle zlikvidován.

Zásah trval cca hodinu a půl, kolem půl čtvrté byla jednotka zpět na své základně v Divišově. Příčina požáru nebyla prozatím známá, velmi pravděpodobné je samovznícení.

Diskuse

(0 komentářů)

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil