Požár za domovem pro seniory a noční výjezd na náměstí

Přidáno: 27. 10. 2018 14:54:31 Počet shlédnutí: 1107

27 Říjen 2018

DIVIŠOV: Dva výjezdy do Divišova absolvovala za posledních osm dnů divišovská hasičská jednotka. Nejdříve likvidovala požár nedaleko divišovského domova pro seniory, v noci na sobotu 27.října pak byla vyslána na pomoc k mimořádné události na náměstí v centru Divišova.

Požár za domovem pro seniory a noční výjezd na náměstí

V pátek 19.10.2018 v půl čtvrté odpoledne byl divišovským hasičům ohlášen poplach. Operační středisko přijalo oznámení o požáru v ulici nedaleko domova pro seniory v Divišově. Na místo vyjela jednotka se zásahovým vozidlem.

Hasiči na místě nalezli malý požár meze o rozměrech dva krát dva metry. Oheň se podařilo rychle zlikvidovat pomocí jednoho vysokotlakého vodního proudu. Na místo byly operačním střediskem vyslány také jednotky z Benešova a Teplýšovic, ale jejich pomoci nebylo potřeba. Divišovská jednotka se zpět na základnu vrátila kolem šestnácté hodiny.

V noci na sobotu 27.října, krátce po půl jedné v noci, byli divišovští hasiči požádáni o pomoc u ohlášené mimořádné události v Divišově. Na operační středisko byl ohlášen zakouřený prostor v dílně na Tyršově náměstí. Na místo vyjela jednotka se zásahovým vozidlem. Ohlášené místo bylo blízko hasičské zbrojnici, proto byla jednotka na místě velmi rychle.

Průzkumem byla nalezena zakouřená dílna, kde se pracuje se dřevem a vyrábí hudební nástroje. Prostor byl v zadní části areálu dvoupatrové budovy. Hasiči nenalezli žádný zdroj hoření, a prostor byl odvětrán. Kromě divišovských dobrovolných hasičů na místě zasahovaly také profesionální jednotky z Benešova a Vlašimi. Zpět na zbrojnici se hasiči vrátili po půl druhé v noci.

Zásah hasičů na náměstí.