Prázdninové požáry v okolí Divišova

Přidáno: 2. 9. 2018 10:42:29 Počet shlédnutí: 678

02 Září 2018

Letošní léto bylo opět teplejší a sušší, než dva uplynulé roky. Teploty nezřídka vystoupaly vysoko nad tropickou třicítku, což se projevilo také na statistikách požárů. V celém Středočeském kraji panovalo kvůli velmi slabým a málo četným srážkám extrémní sucho. Požáry tak byly velmi časté, výjimkou nebyl ani Divišov a Okolí.

Prázdninové požáry v okolí Divišova

Během dvou prázdninových měsíců byla divišovská hasičská jednotka vyslána celkem k pěti ohňům. Ve všech případech se jednalo o požáry menšího rozsahu, které se hasičům z přivolaných jednotek podařilo v relativně krátké době zlikvidovat. Léto tak proběhlo bez nutnosti zasahovat v okolí Divišova u rozsáhlejšího požáru.

Přehled letních požárů v okolí Divišova:
04.07.2018 Požár lesa nedaleko v Xaverově
12.07.2018 Požár uskladněného hnoje na okraji Divišova
19.07.2018 Požár kompostu v obci Lbosín
25.07.2018 Požár lesa u cesty na rozhlednu Špulka
11.08.2018 Požár trávy u obce Choratice

31.08.2018 Technická pomoc na dálnici D1
Poslední srpnový den byla hasičská jednotka z Divišova požádána o pomoc u požáru návěsu s vozidly na 43. kilometru dálnice D1 směrem na Brno. Jednotka na místě nezasahovala, byla operačním střediskem odvolána po příjezdu na místo události.

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí