Prázdninové požáry v okolí Divišova

Přidáno: 2. 9. 2018 10:42:29 Počet shlédnutí: 711

02 Září 2018

Letošní léto bylo opět teplejší a sušší, než dva uplynulé roky. Teploty nezřídka vystoupaly vysoko nad tropickou třicítku, což se projevilo také na statistikách požárů. V celém Středočeském kraji panovalo kvůli velmi slabým a málo četným srážkám extrémní sucho. Požáry tak byly velmi časté, výjimkou nebyl ani Divišov a Okolí.

Prázdninové požáry v okolí Divišova

Během dvou prázdninových měsíců byla divišovská hasičská jednotka vyslána celkem k pěti ohňům. Ve všech případech se jednalo o požáry menšího rozsahu, které se hasičům z přivolaných jednotek podařilo v relativně krátké době zlikvidovat. Léto tak proběhlo bez nutnosti zasahovat v okolí Divišova u rozsáhlejšího požáru.

Přehled letních požárů v okolí Divišova:
04.07.2018 Požár lesa nedaleko v Xaverově
12.07.2018 Požár uskladněného hnoje na okraji Divišova
19.07.2018 Požár kompostu v obci Lbosín
25.07.2018 Požár lesa u cesty na rozhlednu Špulka
11.08.2018 Požár trávy u obce Choratice

31.08.2018 Technická pomoc na dálnici D1
Poslední srpnový den byla hasičská jednotka z Divišova požádána o pomoc u požáru návěsu s vozidly na 43. kilometru dálnice D1 směrem na Brno. Jednotka na místě nezasahovala, byla operačním střediskem odvolána po příjezdu na místo události.

Hasiči z Divišova vytáhli z jezu ve Šternberku tři tonoucí

Náročná záchrana muže po pádu ze skály

Po bouři problémy ve vodáckém kempu u Sázavy

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.