Prázdninové požáry v okolí Divišova

Přidáno: 2. 9. 2018 10:42:29 Počet shlédnutí: 765

02 Září 2018

Letošní léto bylo opět teplejší a sušší, než dva uplynulé roky. Teploty nezřídka vystoupaly vysoko nad tropickou třicítku, což se projevilo také na statistikách požárů. V celém Středočeském kraji panovalo kvůli velmi slabým a málo četným srážkám extrémní sucho. Požáry tak byly velmi časté, výjimkou nebyl ani Divišov a Okolí.

Prázdninové požáry v okolí Divišova

Během dvou prázdninových měsíců byla divišovská hasičská jednotka vyslána celkem k pěti ohňům. Ve všech případech se jednalo o požáry menšího rozsahu, které se hasičům z přivolaných jednotek podařilo v relativně krátké době zlikvidovat. Léto tak proběhlo bez nutnosti zasahovat v okolí Divišova u rozsáhlejšího požáru.

Přehled letních požárů v okolí Divišova:
04.07.2018 Požár lesa nedaleko v Xaverově
12.07.2018 Požár uskladněného hnoje na okraji Divišova
19.07.2018 Požár kompostu v obci Lbosín
25.07.2018 Požár lesa u cesty na rozhlednu Špulka
11.08.2018 Požár trávy u obce Choratice

31.08.2018 Technická pomoc na dálnici D1
Poslední srpnový den byla hasičská jednotka z Divišova požádána o pomoc u požáru návěsu s vozidly na 43. kilometru dálnice D1 směrem na Brno. Jednotka na místě nezasahovala, byla operačním střediskem odvolána po příjezdu na místo události.