Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Přidáno: 21. 10. 2021 09:42:15 Počet shlédnutí: 354

21 Říjen 2021

Ve čtvrtek 21. října letošního roku zasáhla Českou republiku silná vichřice. Poryvy větru se nevyhnuly ani Divišovu a okolí. Divišovská hasičská jednotka byla v této souvislosti během dne vyslána k pětici událostí. V rámci technické pomoci hasiči likvidovali na Divišovsku pět popadaných stromů. Při zásazích nebyl nikdo zraněn.

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

V dopoledních hodinách přišla první tísňová výzva s informací o padlém stromu přes silnici vedoucí z Divišova na Slověnice. V lesním úseku zablokoval strom celou komunikaci. S odstraněním této větve výrazně pomohla mechanická ruka lesnického kamiónu, který u místa v tu chvíli pracoval.

Ke dvěma padlým stromů vyjela jednotka do lokality obce Dalovy kolem čtvrtečního poledne. Oba stromy se podařilo s využitím motorové pily z komunikací odklidit a provoz obnovit.

K nejvážnější situaci byla jednotka z Divišova přivolána operačním střediskem v odpoledních hodinách. Před půl čvrtou hodinou vyjížděla jednotka do lokality Český Šternberk, kde se zřítil mohutný smrk přes silnici a zasáhl rodinný dům. Při události nebyl nikdo zraněn. Jednotka pomocí motorové pily a navijáku z cisterny postupně odstranila strom z komunikace i poničeného pozemku.

Ve večerních hodinách požádalo operační středisko hasiče o pomoc při odklízení padlého stromu do silnice mezi obcemi Radonice a Zdebuzeves. Tento problém se podařilo vyřešit bez použití motorové pily a silnice byla uvolněna a uklizena.