Přidáno: 24. 11. 2021 11:25:52 Počet shlédnutí: 400

24 Listopad 2021

ŠTERNOV: Ve středu 24. listopadu večer byla divišovská hasičská jednotka požádána o technickou pomoc na parkovišti u motorestu U Rybiček na dálnici D1. Z Divišova na místo vyjela cisterna s družstvem, z několika profesionálních stanic na místo mířily i další profesionální jednotky.

Divišovská jednotka přijela na místo zadní cestou a nenajížděla proto na dálnici, což výrazně zkrátilo dojezdový čas a hasiči z Divišova byli na místě první. Průzkumem byl zjištěn rozsáhlý únik pohonných hmot z poškozené nádrže jednoho z odstavených kamiónů.

Na místo postupně dorazily další jednotky ze Zruče nad Sázavou, Vlašimi a chemický automobil ze stanice v Benešově. Pomocí velkého množství sorbentů a ručního nářadí se hasičům podařilo nebezpečnou látku z komunikace odstranit. Poté se jednotky vrátily na své základny.