Prověření příjezdové trasy k rozhledně Špulka

První dubnový den přinesl divišovské jednotce jediný ostrý výjezd v celém měsíci, a to do Českého Šternberka, kde bylo potřeba odstranit padlý strom. O co méně bylo výjezdových akcí, o to více měli hasiči napilno s přípravou, tentokrát zejména velitelé.

Prověření příjezdové trasy k rozhledně Špulka

Ve čtvrtek druhého dubna proběhla pravidelná měsíční schůzka jednotky, tentokrát již zaměřená na praktickou přípravu. Družstvo vyjelo v rámci kondiční jízdy strojníků na rozhlednu Špulka, aby prověřilo vhodnou příjezdovou trasu tak, aby bylo toto vyhledávané turistické místo dostupné i pro těžký zásahový vůz.

Hasiči zjistili, že je možné při pevném podloží dojet až přímo k rozhledně, tam však bude problém s otočením velkého vozu. Věřme, že nebude takovýto zásah, na nejvyšším vrcholu v okolí, dlouho potřeba. Jednotka také vystoupila na rozhlednu, aby prověřila dostupnost a přístup pro případné zraněné na vrcholu. Po návratu pokračovaly činnosti na zbrojnici, zejména očista a rozdělení zásahové obuvi jednotlivým aktivním členům jednotky.

V sobotu 11. dubna proběhl v okrese Benešov velitelský den, kterého se za Divišov zúčastnili dva hasiči. Velitelské dny jsou pravidelná setkání velitelů jednotek SDH v okrese s velitelem stanice v Benešově, kde profesionálové předávají nové poznatky a informace do dobrovolných jednotek. Divišovská jednotka byla požádána o přistavení svého zásahového vozu Liaz, na kterém bylo prezentováno vybavení zásahových vozů.

Následující čtvrtek se několik členů jednotky sešlo na zbrojnici, kde pracovali na systémovém označení a přidělení zásahové obuvi a přileb jednotlivým členům. Řada členů jednotky tak již má část vybavení ve své správě a údržbě.

Další týden se od čtvrtka do neděle konal na stanici hasičů ve Voticích kurz pro velitele jednotky. Z Divišova jsme letos vyslali dva adepty, kteří po čtyřech vzdělávacích dnech úspěšně složili zkoušky velitelů. Gratulujeme. Další část jednotky se zúčastnila v sobotu 25.4. sběru kovového odpadu v obci (celý článek zde.)

Hasiči z Divišova vytáhli z jezu ve Šternberku tři tonoucí

Náročná záchrana muže po pádu ze skály

Po bouři problémy ve vodáckém kempu u Sázavy

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.