První říjnový víkend a čtyři výjezdy jednotky

Přidáno: 5. 10. 2020 15:03:28 Počet shlédnutí: 604

05 Říjen 2020

Od pátku druhého do neděle čtvrtého října byla divišovská hasičská jednotka požádána krajským operačním střediskem hasičů o pomoc u čtyř mimořádných událostí. Ve třech případech hasiči vyjížděli k ohlášeným požárům ve čtvrtém se jednalo o technickou pomoc po úniku nebezpečných látek na dálnici.

První říjnový víkend a čtyři výjezdy jednotky

Poprvé byli hasiči vysláni v pátek po druhé hodině odpoledne k požáru v lesním terénu mezi obcemi Český Šternberk a Drahňovice. Jednalo se o malý požár v těžko dostupném terénu po vypalování lesa, který zůstal bez dozoru. Hasičům se nepodařilo technikou dostat až na místo a bylo nutné natáhnout lesem delší vodní vedení. Kromě jednotky z Divišova na místě zasahovaly také dvě cisterny profesionálů z Uhlířských Janovic.

Na stejné místo vyslalo operační středisko divišovskou jednotku také v sobotu ráno, neboť ohniska požáru se opět rozhořela, respektive doutnala a všímaví svědci tuto informaci ohlásili hasičům. Po dalším náročném zásahu v nepřístupném terénu byl i tento požár zlikvidován, zasahovala také cisterna u Uhlířských Janovic.

Po sobotním poledni byla divišovská jednotka vyslána na pomoc na dálnici D1, kde byl směrem na Brno ohlášen únik nebezpečné látky. Z návěsu projíždějícího kamiónu vytékala na povrch dálnice barva, respektive lepidlo. Hasiči na místě zajišťovali přeložení obsahu návěsu, zasahovaly jednotky z Vlašimi, Benešova a Trhového Štěpánova.

V neděli dopoledne přišla opět tísňová výzva k výjezdu na dálnici D1. Tentokrát se jednalo o ohlášený požár nákladního vozu. Automobil se podařilo nalézt na dálničním odpočívadle, naštěstí se o požár nejednalo a jednotka se mohla vrátit na zbrojnici. K události byly vyslány také jednotky z Vlašimi a ze Zruče nad Sázavou.

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku