První sníh předznamenal požár domku u Libže

LIBEŽ: V noci na pátek 3. prosince byl divišovské hasičské jednotce vyhlášen poplach. Operační středisko středočeských hasičů požádalo o pomoc při likvidaci ohlášeného požáru domu v katastru obce Libež. Na místo vyrazila zásahová cisterna Liaz s družstvem.

První sníh předznamenal požár domku u Libže

Tísňovou výzvu přijali divišovští hasiči do svých mobilních telefonů krátce po třetí hodině ranní. Ohlášen byl požár stěny s krbem v obývané malé chatce na samotě u obce Libež. Z Vlašimi vyjela profesionální i dobrovolná jednotka, z druhé strany spěchali k místu hasiči z Divišova.

Příjezd na odlehlé místo v lesích komplikovala špatná navigace. Divišovská jednotka dorazila na místo krátce po příjezdu profesionálů z Vlašimi a zapojila se do hasebních prací. Bylo nataženo přívodní vedení a dva vodní proudy pro likvidaci požáru. Oheň se podařilo rychle dostat pod kontrolu, více času zabralo dohašování.

Při požáru nebyl nikdo zraněn, obyvateli objektu se včas podařilo uniknout. V první fázi zásahu používali hasiči dýchací techniku. Během zásahu panovaly teploty pod nulou a přidalo se také husté sněžení, které komplikovalo návrat techniky na stanice. Po likvidaci požáru se jednotka vrátila do divišovské zbrojnice před šestou hodinou ráno. Zasahující členové jednotky tak plynule přešli rovnou do svých zaměstnání.