První žena v Divišově v obleku Sršeň

Přidáno: 11. 6. 2019 14:34:16 Počet shlédnutí: 997

11 Červen 2019

DIVIŠOV: Milou návštěvu přivítali v úterý 11.června hasiči na své zbrojnici v Divišově. Z místní mateřské školky přišly na prohlídku děti z divišovské mateřské školky. Čtveřice hasičů z výjezdové jednotky si pro ně připravila pestrý program, který dětem přiblížil jejich práci, techniku a vybavení.

První žena v Divišově v obleku Sršeň

Po prohlídce hasičské zbrojnice s ukázkou vyhlášení poplachu probíhal program před garážemi, kam hasiči vyvezli obě zásahová vozidla. Tradičně velký zájem u dětí vyvolala možnost navštívit interiér zásahové cisterny a k zahození nebylo ani hromadné posezení v dopravním automobilu. Děti si prohlédly také technické vybavení vozidel v zadní části automobilů.

Z praktických ukázek činnosti se dětem nejvíce líbilo hašení pomocí opravdové zásahové proudnice pro lesní požáry, u kterého se malí návštěvníci postupně střídali a nikomu se od vodního zdroje nechtělo. Další zájemci si mohli vyzkoušet například záchranu tonoucího pomocí házecího pytlíku, nebo si prohlédnout lezecké vybavení.

Vrcholem návštěvy však bylo využití obleku Sršeň, který hasiči používají pro likvidaci bodavého hmyzu. Paní učitelka Hanka se nechala nakonec přesvědčit a jako vůbec první žena z Divišova si tento oblek, k velké radosti všech zúčastněných, nakonec sama oblékla. Za odvahu a statečnost získává náš palec nahoru. Děkujeme za návštěvu a těšíme se na další setkání.

Fotografie z akce naleznete zde.

A další část zde.

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí