Resuscitace a třídění raněných na letišti

Přidáno: 16. 5. 2014 21:15:00 Počet shlédnutí: 1385

16 Květen 2014

V pátek 16.5.2014 se sedm členů výjezdové jednotky divišovských hasičů zúčastnilo celodenního výcviku na letišti v Nesvačilech u Benešova. V rámci zvyšování odborné přípravy se hasiči zúčastnili během dopoledne děleného programu v poskytování první pomoci, a to na nácvik resuscitace a třídění raněných.

Resuscitace a třídění raněných na letišti

Divišovská jednotka byla ve skupině, která zahájila zdravotnický blok nácvikem resuscitace. Pod dohledem lékaře a tří záchranářů ze středočeské záchranné služby z Benešova prováděli přítomní praktický nácvik resuscitace na čtveřici výukových modelů.

Trénovala se nepřímá srdeční masáž s umělým dýcháním, a to ve dvojicích. Všichni přítomní si vyzkoušeli dvakrát pět cyklů dýchání a pět cyklů masáže. Důraz byl kladen na udržování záklonu hlavy postiženého a dostatečně intenzivně prováděnou masáž srdce.

Druhá část zdravotnického programu byla zaměřena na nácvik správného třídění raněných při hromadném neštěstí metodou START. Jednotky se ze zdravotnického stanu přesunuly do přistavené hasičské nákladní tatry, která jim při nepříznivém a chladném počasí poskytla příjemné zázemí pro činnost.

FOTOGRAFIE Z TÉTO AKCE NALEZNETE ZDE.

I tuto část vedl lékař s pomocí záchranáře. Hasiči se seznámili s principem třídění většího množství raněných, byl jim představen systém barev a zařazení jednotlivých zdravotních stavů do skupin. Velký důraz kladli školitelé na zapamatování jednoduchých postupů základního prověření zdravotního stavu pacientů, které usnadňuje správné rozdělení.

Vybraní hasiči pak měli za úkol roztřídit do jednotlivých skupin všechny přítomné a jejich postup byl ihned vyhodnocen a zkontrolován. Zdravotnický blok probíhal celé dopoledne, odpoledne se pak jednotka přesunula na nácvik práce pod vrtulníkem (článek zde).

Najdete nás také na Facebooku.

Diskuse

(0 komentářů)

Hasiči z Divišova vytáhli z jezu ve Šternberku tři tonoucí

Náročná záchrana muže po pádu ze skály

Po bouři problémy ve vodáckém kempu u Sázavy

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.