Řidič ohlásil požár vozu na dálnici D1

Přidáno: 27. 7. 2020 09:38:00 Počet shlédnutí: 605

27 Červenec 2020

OSTŘEDEK: V pondělí 27.7.2020, krátce před sedmou hodinou ranní, byla divišovská hasičská jednotka požádána krajským operačním střediskem hasičů o pomoc u ohlášeného požáru osobního automobilu na dálnici D1 směrem na Prahu. Na místo vyjela výjezdová cisterna s družstvem.

Řidič ohlásil požár vozu na dálnici D1

Událost byla hlášena přibližně na 37. kilometru brněnské dálnice, kde také jednotka odstavené osobní vozidlo u krajnice nalezla. Divišovští hasiči byli na místě události jako první záchranná složka. Automobil nebyl ohněm zasažen, ani nebyly viditelné známky po ohni či kouři.

Po příjezdu profesionální jednotky z Vlašimi byly vyteklé provozní kapaliny z vozidla sanovány sorbentem. Po rozhodnutí velitele zásahu byly všechny jednotky odeslány zpět na své základny, na místě zasahovala také Policie ČR. K místu byla vyslána také dobrovolná jednotka ze Senohrab, která nezasahovala.

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku