S požárem v Divišově bojovali hasiči 10 hodin

Přidáno: 21. 6. 2018 16:36:24 Počet shlédnutí: 2659

21 Červen 2018

DIVIŠOV: Ve čtvrtek 21.června 2018 ráno byla divišovská hasičská jednotka požádána o pomoc při likvidaci ohlášeného požáru v Divišově. Časově náročný zásah zaměstnal několik dobrovolných i profesionálních jednotek a trval téměř 11 hodin.

S požárem v Divišově bojovali hasiči 10 hodin

Požár ohlásil na krajské operační středisko hasičů starosta Městyse Divišov poté, co o něm byl informován pracovníky místního statku. Ti zpozorovali plameny v zemědělské budově, ale vlastními silami se jim oheň nepodařilo zlikvidovat.

Divišovské hasičské jednotce byl poplach vyhlášen v 7:08 hodin ráno. Oznamovatel neměl v době ohlašování informace o rozsahu požáru ani o velikosti budovy, kterou plameny zasáhly. Na místo vyjelo družstvo se zásahovou cisternou. Zemědělský areál se nachází v těsné blízkosti hasičské zbrojnice, proto byl dojezd na místo velmi rychlý.

Jednotka z Divišova dojela na místo jako první a provedla průzkum situace. Hasiči nalezli požár v obřím betonovém seníku, který byl z velké části plný uskladněného sena. Hasiči přistavili k budově zásahovou cisternu, natáhli vodní vedení a zahájili prvotní hasební zásah.

FOTOGRAFIE ZE ZÁSAHU NALEZNETE ZDE.

Postupně na místo dorazili také profesionální hasiči z Vlašimi a Benešova, dále dobrovolné jednotky z Bílkovic, Teplýšovic a Chotýšan. Dále byla aktivována jednotka dobrovolných hasičů ze Zdislavic, která byla v záloze pro případný výjezd místo profesionálních hasičů z Vlašimi.

Zřízena byla dálková doprava vody, kterou zajišťovala celý den jednotka z Bílkovic. Divišovská jednotka pracovala celý den uvnitř hořícího objektu, kde postupně likvidovala nalezená ohniska požáru. Družstvo se během dne prostřídalo, v objektu hasiči zasahovali v dýchací technice.

Do postupného vyvážení hořícího materiálu z budovy se zapojila také těžká technika v podobě kolového nakladače a později také kolového bagru. Hořící seno bylo postupně vyvezeno ven, schlazeno, převezeno na finální uložení a dohašeno. Chlazení vyvezeného materiálu prováděli hasiči z Teplýšovic, dohašování převezeného materiálu pak hasiči z Chotýšan.

Požár se podařilo zlikvidovat před půl šestou hodinou odpoledne, zásahová cisterna se na základnu vrátila kolem šesté hodiny odpoledne. Techniku bylo ještě potřeba vyčistit a připravit na případný další zásah.