Vánoční stromek v Divišově 2023

Sbor dobrovolných hasičů Divišov ve spolupráci s Městysem Divišov a Klubem dětí a mládeže Divišáček uspořádal dne 26. 11. 2023 setkání u vánočního stromečku. Nebyla sice první adventní neděle, ale protože nás 3. 12. navštíví Krampusáci, museli jsme se přizpůsobit.

Vánoční stromek v Divišově 2023

Jako tradičně zde vystoupily děti z Dětského domova ze Sázavy a zazpívaly vánoční koledy. Jejich odměnou budou splněná přání, která si v podobě vánočních kouliček rozebrali přítomní účastníci. Všem moc děkujeme. A na koho přání nevyšlo, mohl přispět dobrovolnou částkou do kasičky. Bylo vybráno 2 200 Kč. I za to moc děkujeme a vše předáme dětem do Sázavy.

Dostavil se i Mikuláš s čertem a andělem. Malé i větší děti bytosti nebeské i pekelné třeba jenom pozdravily, řekly básničku nebo zazpívaly. Za odměnu dostaly balíček se sladkostmi a ovocem, které jsme obdrželi od firmy Bakker, s.r.o. Měchnov. Vřelé díky. Nechyběl oblíbený vánoční punč, který vaří dle tajné receptury místní hasiči a připravili ho 100 l.

Návštěvníci si mohli zakoupit výborný bramborák, který byl připraven z 50 kg brambor a další pochutiny. V letošním roce šikovné hasičky upekly výborné linecké pečivo. Po celou dobu jsme mohli poslouchat příjemnou vánoční hudbu, kterou nám reprodukoval Jiří Černík. Děkujeme.

V 17 hodin jsme rozsvítili vánoční smrk a tím jsme zahájili adventní čas roku 2023. Krásné svátky Vánoční a mnoho zdraví, štěstí a pohodu spoluobčanům popřála i za starostu Městyse Divišov starostka SDH Divišov.