Silná bouře zasáhla okolí Vlašimi

Přidáno: 31. 5. 2018 21:17:42 Počet shlédnutí: 1000

31 Květen 2018

CTIBOŘ: Ve středu 30. května 2018 zasáhla Benešovsko silná bouře. Doprovázená byla mohutným větrem a přívalovým deštěm. Velmi silné poryvy větru se projevily nejvíce v okolí Vlašimi, kde likvidace následků bouře zaměstnala řadu hasičských jednotek. Na pomoc byla vyslána také jednotka dobrovolných hasičů z Divišova.

Silná bouře zasáhla okolí Vlašimi

Tísňovou výzvu přijali divišovští hasiči z krajského operačního střediska šest minut před půl šestou odpoledne. Žádost o pomoc přišla z obce Ctiboř, kde byl nahlášený pád stromu přes silnici. Padlý kmen zatarasil celou silnici, která byla neprůjezdná.

Během krátké chvíle vyjelo na místo družstvo se zásahovým automobilem, cesta trvala kolem deseti minut. Na začátku obce Ctiboř hasiči nalezli padlou třešeň přes vozovku. Silnice byla v obou směrech neprůjezdná, na místě již byla hlídka policie a zablokovaná vozidla.

Hasiči pomocí řetězové pily začali s odklízením dřeva ze silnice. Během jejich zásahu na místo dorazila také místní dobrovolná hasičská jednotka ze Ctiboře, která pomohla divišovským hasičům s likvidací překážky se svojí technikou. Po úklidu vozovky byla komunikace opět zprůjezdněna a jednotka se mohla před čtvrt na sedm vrátit zpět na svou základnu v Divišově.