Silná bouře zasáhla okolí Vlašimi

Přidáno: 31. 5. 2018 21:17:42 Počet shlédnutí: 965

31 Květen 2018

CTIBOŘ: Ve středu 30. května 2018 zasáhla Benešovsko silná bouře. Doprovázená byla mohutným větrem a přívalovým deštěm. Velmi silné poryvy větru se projevily nejvíce v okolí Vlašimi, kde likvidace následků bouře zaměstnala řadu hasičských jednotek. Na pomoc byla vyslána také jednotka dobrovolných hasičů z Divišova.

Silná bouře zasáhla okolí Vlašimi

Tísňovou výzvu přijali divišovští hasiči z krajského operačního střediska šest minut před půl šestou odpoledne. Žádost o pomoc přišla z obce Ctiboř, kde byl nahlášený pád stromu přes silnici. Padlý kmen zatarasil celou silnici, která byla neprůjezdná.

Během krátké chvíle vyjelo na místo družstvo se zásahovým automobilem, cesta trvala kolem deseti minut. Na začátku obce Ctiboř hasiči nalezli padlou třešeň přes vozovku. Silnice byla v obou směrech neprůjezdná, na místě již byla hlídka policie a zablokovaná vozidla.

Hasiči pomocí řetězové pily začali s odklízením dřeva ze silnice. Během jejich zásahu na místo dorazila také místní dobrovolná hasičská jednotka ze Ctiboře, která pomohla divišovským hasičům s likvidací překážky se svojí technikou. Po úklidu vozovky byla komunikace opět zprůjezdněna a jednotka se mohla před čtvrt na sedm vrátit zpět na svou základnu v Divišově.

Hasiči z Divišova vytáhli z jezu ve Šternberku tři tonoucí

Náročná záchrana muže po pádu ze skály

Po bouři problémy ve vodáckém kempu u Sázavy

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.