Zpět

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Přidáno: 24. 6. 2021 10:41:01 Počet shlédnutí: 286

24 Červen 2021

V noci na čtvrtek 24.června letošního roku zasáhla okolí Divišova velmi silná noční bouře, doprovázená silným větrem a přívalovým deštěm. Náporům neodolalo několik stromů, které komplikovaly dopravu. Divišovská hasičská jednotka byla vyslána během noci a rána ke dvěma událostem, kdy stromy zneprůjezdnily komunikaci, nebo ohrožovaly motoristy.

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

K první události byli hasiči z Divišova vysláni krátce po půlnoci v době, kdy byla bouře nad Divišovem v plné síle. Na hlavním silničním tahu mezi Divišovem a Struhařovem poryvy větru vyvrátily v lesním úseku trojici stromů, které zcela zablokovaly tuto frekventovanou cestu. Pomocí motorové pily se postupně podařilo všechny stromy ze silnice odklidit a provoz obnovit.

V časných ranních hodinách byli hasiči opět vysláni k následkům noční bouře. Tentokrát se jednalo o silnici mezi Divišovem a Slověnicemi, kde vítr vyvrátil další strom nad silnicí a hrozil jeho pád na vozovku. Strom zaklíněný v korunách dalších stromů nad cestou se hasičům podařilo pomocí motorové pily také odstranit.

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Dva problémy na silnicích v jeden den

Požár nad Českým Šternberkem se rychle šířil

Plameny si vzaly střechu rodinného domu