Přidáno: 24. 6. 2021 10:41:01 Počet shlédnutí: 286

24 Červen 2021

V noci na čtvrtek 24.června letošního roku zasáhla okolí Divišova velmi silná noční bouře, doprovázená silným větrem a přívalovým deštěm. Náporům neodolalo několik stromů, které komplikovaly dopravu. Divišovská hasičská jednotka byla vyslána během noci a rána ke dvěma událostem, kdy stromy zneprůjezdnily komunikaci, nebo ohrožovaly motoristy.

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

K první události byli hasiči z Divišova vysláni krátce po půlnoci v době, kdy byla bouře nad Divišovem v plné síle. Na hlavním silničním tahu mezi Divišovem a Struhařovem poryvy větru vyvrátily v lesním úseku trojici stromů, které zcela zablokovaly tuto frekventovanou cestu. Pomocí motorové pily se postupně podařilo všechny stromy ze silnice odklidit a provoz obnovit.

V časných ranních hodinách byli hasiči opět vysláni k následkům noční bouře. Tentokrát se jednalo o silnici mezi Divišovem a Slověnicemi, kde vítr vyvrátil další strom nad silnicí a hrozil jeho pád na vozovku. Strom zaklíněný v korunách dalších stromů nad cestou se hasičům podařilo pomocí motorové pily také odstranit.

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Dva problémy na silnicích v jeden den