Silný vítr lámal stromy v Českém Šternberku

Ve dnech 9. až 11. ledna 2015 zasáhl celé území České republiky velmi silný vítr, který zaměstnal hasiče. Výjimkou nebylo ani okolí Divišova, kde byla o pomoc při likvidaci následků požádána také divišovská hasičská jednotka.

Silný vítr lámal stromy v Českém Šternberku

V sobotu 9.1.2015 krátce před šestou hodinou večerní požádalo operační středisko středočeských hasičů hasiče z Divišova o pomoc při odstraňování padlého stromu přes silnici na příjezdu do Českého Šternberka.

Událost byla nahlášená jako padlý smrk přes silnici. Na místo vyjel zásahový vůz Liaz s posádkou a v druhém sledu také další část jednotky s Avií. Padlý strom se nacházel u horního parkoviště pod hradem, pomocí motorové pily se ho podařilo rychle odstranit, komunikaci uvolnit a jednotka se vrátila do jedné hodiny od výjezdu zpět na svoji stanici.

K dalšímu padlému stromu byli divišovští hasiči povoláni o několik hodin později, opět do Českého Šternberka. Volající nahlásil na operační středisko stromem zablokovanou silnici u autobusové zastávky v Českém Šternberku před desátou hodinou večer.

Fotogalerii z tohoto zásahu naleznete zde.

Na místo vyjel zásahový automobil Liaz. Po příjezdu do Českého Šternberka nebyl padlý strom nalezen ani pro průjezdu obcí až za řeku a železnici. Velitel jednotky proto požádal dispečink o upřesnění místa události, po kterém se jednotka vrátila zpět na druhý břeh Sázavy a vyjela po silnici podél řeky.

Po několika kilometrech jízdy proti proudu Sázavy byl nahlášený padlý strom nalezen. Padlý kmen s větvemi zablokoval celou silnici, hasiči opět použili motorovou pilu a dřevo ze silnice odklidili. Zásah byl ukončen návratem jednotky na zbrojnici v Divišově.