Silný vítr vyvracel mohutné stromy podél silnice

KŘEŠICE: V úterý 9.2.2016 brzy ráno byla divišovská hasičská jednotka požádána o pomoc při likvidaci ohlášeného padlého stromu přes silnici spojující obce Křešice a Třemošnice. Hasiči nalezli přes silnici dvojici padlých stromů, které pomocí motorových pil odstranili z komunikace.

Silný vítr vyvracel mohutné stromy podél silnice

V době nejsilnějších poryvů větru během noci na úterý 9. února 2016 nemuseli divišovští hasiči vyjíždět k žádné mimořádné události. V té době nejspíš vítr také dvojici stromů v lesnatém úseku silnice vyvrátil, ale komunikace není příliš frekventovaná, a tak nejspíš až ranní cesta místních za prací odhalila vzniklou situaci.

Tísňovou SMS zprávu obdrželi divišovští hasiči do svých mobilních telefonů jednadvacet minut po páté hodině ráno. Zásahovým vozem o několik minut později spěchalo družstvo ve sníženém stavu 1+3 k uvedenému místu. To nebylo přímo specifikováno, zpráva obsahovala pouze informaci o silnici mezi obcemi Křešice a Třemošnice.

Jednotka se rozhodla při příjezdu na křížení uvedené silnice zkontrolovat nejdříve část cesty směrem na obec Třemošnice, kde však žádný padlý strom nalezen nebyl. Proto se vrátila zpět na příjezdovou křižovatku a pokračovala opačným směrem po uvedené silnici. V lesnaté části silnice byl nalezen ohlášený zátaras.

Divišovská jednotka dorazila na místo události jako první, jednotka profesionálních hasičů z Vlašimi, kterou krajské operační středisko na místo vyslalo také, přistavila svůj vůz na místo jen o několik málo okamžiků později. Průzkumem hasiči zjistili, že přes vozovku leží vyvrácené dva vzrostlé stromy, které pravděpodobně vítr, vyrval i s kořeny ze země.

Za pomoci dvou motorových pil hasiči z obou jednotek postupně oba kmeny odvětvili a postupně rozřezali na menší části, které již bylo možné postupně odvalit na krajnici nebo úplně mimo cestu. Během zásahu hasičů se museli nejméně dva motoristé ve svých vozech otočit a pro svou cestu zvolit jinou cestu, neboť komunikace byla zcela neprůjezdná.

Po odstranění překážky se hasiči vrátili na své základny, divišovská jednotka se vrátila po přibližně hodině od výjezdu.

Diskuse
Nový komentář