Školení pro pracovníky divišovského koupaliště

Přidáno: 22. 6. 2020 21:34:51 Počet shlédnutí: 576

22 Červen 2020

DIVIŠOV: Ve čtvrtek 18.6.2020 proběhlo v areálu divišovského přírodního koupaliště pravidelné školení v poskytování první pomoci pro pracovníky plovárny. Letos se akce zúčastnilo pět osob, které budou během letní sezóny v areálu pracovat. Školení provedli členové hasičské divišovské jednotky.

Školení pro pracovníky divišovského koupaliště

Předsezónní školení v první pomoci se uskutečnilo již podruhé, poprvé hasiči připravovali plavčíky před prvním otevřením areálu v loňském roce. Letošní kurz byl zaměřen na zvládnutí život zachraňujících úkonů a práci s AED defibrilátorem.

V první části kurzu se účastníci seznámili s život ohrožujícími stavy a následnými způsoby zástavy masivního krvácení, následoval nácvik resuscitace po tonutí. V druhé části výcviku se k nepřímé srdeční masáži přidala asistence druhé osoby využitím AED defibrilátoru tak, aby byli pracovníci areálu nápomocni plavčíkům v případě potřeby.

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku